İtalyan Dekoratif Boya

Yapı sektöründe son zamanlarda yerli boya markalarının yanısıra İtalyan üretimi boyalar oldukça beğenilmeye başlandı. Gold Dekorasyon olarak İtalyan Dekoratif Boya konusunda uzman ekibimiz , mimari ve kültürel geleneklere uygun olarak İtalyan geleneksel uygulama teknikleri konusunda eğiitim almışlardır.

Araştırma ve çalışmalarımız sonucu geleneksel formüllemeler ve uygulama "sırları" ile dekoratif kaplamalarımız gelişmiştir ve doğru şekilde uygulandıklarında modern malzeme ile antik yüzeylerde ılık ve kromatik yumuşaklık elde edilebilmektedir.

Dekoratif İtalyan Boya (Castello Bello)

Castello Bello italyan boyası; su bazlı, doğal malzemeler ile üretilmiş iç yüzey dekorasyon kaplamasıdır.

- Kokusuzdur.
- Antibakteriyeldir, küf ve mantar oluşturmaz.
- Sert ve parlak yüzeylidir.
- Mermer dokusunu andıran bir yapısı vardır.

UYGULAMA

Yüzeydeki toz ve kirler temizlenmeli yüzey hataları saten alçı ile giderilmeli gerekirse tüm yüzeyler saten alçı yada akrilik macunlar ile düzeltilmeli sonuçta düz bir yüzey sağlanmalıdır.Eski boyalı yada kaplamalı yüzeylerde primello astar kullanılmalıdır. Hazır olan yüzeylere Castello Bello 1 kat mala ile sürülür kuruması beklenir. 2. kat Castello Bello aynı şekilde mala ile yüzeye pürüz kalmayacak şekilde sürülür son katta ise istenen desene göre mala hareketleri ile şekiller verilerek üzeri perdahlanarak parlak bir yüzey elde edilir.

TÜKETİM

Yüzeye ve desene göre 0,600 kg/m2 - 0,900 kg/m2

GOLD DEKORASYON, duvar boya ve kaplamaları konusunda sektördeki yenilikleri takip ederek gelişime ve değişime her zaman açık bir profesyonel yaklaşımla Türkiye pazarında hizmet veriyor.

İtalya’nın en büyük boya üreticilerinden “Baldini Vernici” ve yine İtalyan boya pazarında bir cok yeni farklı çalışmalarıyla bilinen “Spiver” markalarının ürünlerini, uzman prosfesyonel uygulama personeli ile müşterilerine sunuyor.

Spiver markasının Arthe Serisi, en iyi İtalyan tarzı dekorasyon malzemelerini içeriyor. Hem iç, hem de dış mekanlarda kullanılmaya uygun seri, ev dekorasyonunda beklentileri en iyi şekilde karşılıyor. Modaya uygun, country ve modern tarzda farklı dekorların bir öğesi olarak kullanılabiliyor. Eşsiz, kendine özgü etkisi, ışık, renk tonları ve nüanslardan oluşuyor.Arthe Serisi, firmanın koyduğu yüksek kalite standartlarına uygun. Söz konusu yüksek standartlar ayrıca byeSpiver müşteri hizmetine de uyuyor.

Arthe’nin kökeni olan Sicilya’nın sıcak ve çağrışımsal renkleri ve 80 farklı renk tonundan oluşan yeni Sicily Renk Koleksiyonu ile Arthe, eskisinden daha da zengin. Spiver Global Renk Verme Sistemi, bütün dekoratif efektler için geçerli olan tek bir “tonlayıcı” kullanılarak, renk katalogları haricinde binlerce rengin elde edilmesini sağlıyor.

Ürünler, hem profesyonel hem de genel kullanım için tasarlandı ve günümüzde piyasada mevcut bulunan bütün dekoratif efektleri içeriyor.

İtalyan Dekoratif Boya çeşitleri


Milleluci

Çok renkli bir etki yaratan dekoratif bir sistemdir. "Good Year Plyolite" tabanlı çiziklere karşı dirençli bir yapıdadır, yıkanabilir özellikte olup "ağır iş" gerektiren cephe kaplamalarına ihtiyaç duyduğumuz halka açık yerler için uygundur.

Mantovano

Spatula ile uygulanan mineral tamamlayıcı kaplamadır, kireç bazlı olup terracotta parçacıkları içerir, hem iç hem de dış cepheye uygulanabilir. Mantovano çok iyi bir sızdırım hızına sahiptir, Düzdür ve üst üste sürülen iki kat yumuşak ve tonlu bir etki bırakır. Terracotta tanecikleri son sürülmede ortaya çıkar, ve antik plastik bir görünüş sağlar, eski ve antik yüzeyli binaların restorasyonu için uygundur. MANTOVANO kırılmaz yahut parçalara ayrılmaz, ince kaplamalara da uygulanabilir.

rugiada

Tamamen su bazlı dekoratif bir sistem olup çok renki bir etki yaratmak için uygundur. Rugiada rulo fırça ile uygulanabileceği gibi sprey tabanca ile de uygulanması mümkündür. İçeriğinde çözücü bulundurmaz. Kokusuzdur, uyugulanması yahut kuruması sırasında toksik buhar yayılımına neden olmaz.

Choomoat

Sptula ile uygulanan akrilik bazlı bir dekoratif üst kaplamadır. İnci gibi parlayan metalik üst yüzey farklı renk tonlarının üst üste kullanımı ile elde edilir, her bir renk bir önce kullanılan rengi taban rengi olarak geçirgen bir şekilde gösterir. Çizilmeye dayankılı, yıkamaya son derece müsait olan chromcoat az ürün kullanarak gösterişli etkiyi yaratmaya imkan sağlar.

Morblechrome

Sptula ile uygulanan bir akrilik bazlı dekoratif üst kaplamadır. İnci gibi parlayan metalik üst yüzey farklı renk tonlarının üst üste kullanımı ile elde edilir, her bir renk bir önce kullanılan rengi taban rengi olarak geçirgen bir şekilde gösterir. Yıkamaya son derece müsait olan marblechrome az ürün kullanarak gösterişli etkiyi yaratmaya imkan sağlar.

Nurvole

Çok dekoratif bir kaplama olup eşsiz avantajlar sunmaktadır. Narin görünen yapısına rağmen nouvole son derece sert bir kaplamadır. Bu şık polikrom duvar kaplaması parlak ve düz bir etki yaratarak antik zanaatkarlıkları anımsatan bir görünüm sağlar.

Aretino

Doğal mineral toprak renkleri ile pigmentlenmiş dekoratif bir sistemdir, tipik İtalyan tarihi kentlerindeki kromatik etkiyi ve geçirgenliği sağlar. İç ve dış cephe için tamamlayıcıdır. Fırça ile uygulandıktan sonra sünger ile seviyelendirmesi yapılabilir.

Pompeiano

İç kullanım için dekoratif bir kaplama sistemidir, kendine özgü kaba "yayılmış tanecik"li yapısı ile sıradışı bir eski duvar etkisi yaratır. Her türlü iç duvara derinlik ve karakter katan pompeiano yerleşme amaçlı yahut ticari binaların iç duvarlarında kullanılabilir. Pompeiano parçacıklı yapısı ve tonlama etkisi ile düzgün olmayan duvar yüzeylerini kolayca saklar. Pompeiano sert, uzun süreli, aşınmaya karşı aşırı dayanıklı ve yumuşak kimyasallara dirençlidir. Yoğun trafiğin bulunduğu mekanlarda kullanımı uygundur.

 
 
 
 
gold dekorasyon destek

Musique de démonstration.