Alçıpan Tavan İşleri

Asma Tavanlar
Alçıpan'la oluşturulan asma tavan sistemleri süratli yapılabilmeleri bakımından büyük bir avantajdır. Aydınlatma armatürleri, hava ve bakım kapakları yerleştirebilme kolaylıkları, ısı ve ses yalıtımı, yangına dayanıklılık ve uzun ömür Alçıpan'ı asma tavan'a uygulamak için gereken alt konstrüksiyon sisteme özgü galvaniz saç profiller, düzgün ve kuru ahşap profiller olabilir
Çimentolu Yonga Levha
Betopan , ağaç , çimento ve saglığa zararsız kimyasal maddelerin fiziksel karışımıdır. Ahşaptan aldığı hafiflik , elastikiyet , işlenebilirlik özelliklerini çimentodan aldığı suya , rutubete , yanmaya , çürümeye karşı direnç özelliklerine sahip olduğu üstün yapısal nitelikleri ile çağdaş ve geniş kullanım alanlı , depreme ve yangına dayanıklı bir inşsaat malzemesidir.
Standart Boyutlar :
KALINLIK : 8,10,12,14,16,18,24 mm.
AGIRLIK : 10,13,16,18,20,23,30 kg./m2
BOYUTLAR : 1250x2500 / 2800 / 3000 mm.

STANDART ALÇIPAN
Klasik yapı malzemelerine oranla daha fazla ses yalıtımı ve yangına dayanıklılık sağlayan düzgün yüzeyli hafif plakalardır.
Avantajları:
Kolay ve hızlı montaj, ses ve ısı yalıtımı, yangına dayanıklılık, tesisat yerleştirilmesi, onarımda kolaylık, eksiz ve düzgün yüzeyler, yer kazanımı ve hafiflik, kuru ve temiz uygulama, ekonomik çözüm.

SUYA DAYANIKLI ALÇIPAN
Normal Alçıpan'ın özelliklerine ek olarak özel katkı maddeleriyle su iticilik özelliği kazandırılmış, her türlü ıslak hacim ve nemli ortamlarda kullanılabilen bir Alçıpan çeşididir.
Avantajları :
Neme dayanıklılık, kolay ve hızlı montaj, ses ve ısı yalıtımı, yangına dayanıklılık, tesisat yerleştirilmesi, onarımda kolaylık, eksiz ve düzgün yüzeyler, yer kazanımı ve hafiflik, kuru ve temiz uygulama, ekonomik çözüm.


YANGINA DAYANIKLI ALÇIPAN
Normal Alçıpan'ın özelliklerine ek olarak cam elyafı katkısı ile yangına dayanım süresi uzatılmış bir Alçıpan çeşididir.
Avantajları
Yangına dayanıklılık, kolay ve hızlı montaj, ses ve ısı yalıtımı, tesisat yerleştirilmesi, onarımda kolaylık, eksiz ve düzgün yüzeyler, yer kazanımı ve hafiflik, kuru ve temiz uygulama, ekonomik çözüm.
Alçıpan ile Asma Tavan Uygulaması :
0,65x27x60mm ve 0.55x27x30mm sıcak daldırma galvaniz saç profilleri askı maşası ve askı teli ile teraziye alınararak elde edilen konstrüksiyona borazan vida ile alçıpan vidalanarak tesbit edilecektir. Oluşan derzler ve vida başları, kendinden yapışkanlı derz bandı ve derz alçısı ile kaplanacaktır.

gold dekorasyon destek

Musique de démonstration.